Zdarzają się w życiu takie sytuacje, kiedy rozwód wydaje się jedynym możliwym rozwiązaniem. Decyzja o rozwodzie jest zawsze trudna. Jednak po jej podjęciu trzeba zastanowić się, kto ponosi odpowiedzialność za rozpad małżeństwa.

Rozwód stanowi trudny czas w życiu,  zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Kiedy dwoje ludzi, którzy obiecywali sobie wierność i uczciwość, bycie na dobre i na złe, podejmuje decyzję o rozstaniu to zmienia się ich dotychczasowe życie.  Czas rozwodu wywołuje skrajne emocje, często nie myślimy w sposób racjonalny. Dlatego w tym trudnym czasie zachęcamy do korzystania z usług specjalistów: adwokata, psychologa oraz prywatnego  detektywa.

W dobrym składzie rozwód może trwać o wiele krócej, dzięki czemu  szybciej będziemy niezależni i wolni.

W Polsce istnieją dwie możliwości składania pozwów

  • z orzekaniem o winie
  • bez orzekania o winie

Następnie możemy ubiegać się o unieważnienie małżeństwa przed sądem biskupim. Rozwód bez orzekania o winie występuje dość rzadko w Polsce i zapada wyłącznie w sytuacji, gdy małżonkowie są w pełni zgodni swoich decyzji, podziału majątku, wysokości alimentów oraz opieki nad dziećmi. W takiej sytuacji prywatny detektyw może się nie przydać.

Do rozwodu z orzeczeniem o winie dochodzi, gdy to jeden z małżonków jest winien i musi wtedy odpowiedzieć za swoje  winy względem partnera. Kiedy składamy pozew z orzeczeniem winie koniecznie jest wskazanie materiału dowodowego, który dokumentuje sytuacje przyczyniające się do rozpadu małżeństwa w postaci wykonanych przez licencjonowanego prywatnego detektywa materiałów oraz zebranych dowodów, a także wezwać świadków. Uzyskanie rozwodu z orzekaniem o winie daje nie tylko satysfakcję, ale również lepszy start w walce o podział majątku, alimenty i opiekę nad dziećmi.

W jaki sposób uzyskać orzeczenie o rozpadzie małżeństwa z winy współmałżonka? Dowody potrzebne do rozwodu, które będą stanowić pełnowartościowy materiał procesowy zdobędzie prywatny detektyw.

Profesjonalni detektywi zajmą się przygotowaniem kompletnego materiału dowodowego potwierdzającego zdradę małżeńską, nałogi, agresywne zachowanie lub kompletny brak zainteresowania losami rodziny. Materiał dowodowy stanowią:

  • pisemne sprawozdanie z przeprowadzonych czynności,
  • zdjęcia,
  • materiały video.

Dodatkowo detektyw może zeznawać jako świadek podczas rozprawy rozwodowej.